Piše: Iva Duga, 3. g

Četvero učenika naše gimnazije, pod mentorstvom profesorice  Željke Perošić, sudjelovalo je u međunarodnom projektu Moon Camp Challenge koji je pokrenula Europska svemirska agencija (ESA).

Projekt je počeo tijekom listopada 2018. godine, a završni radovi morali su biti poslani do 18. ožujka 2019. Svi sudionici projekta morali su osmisliti bazu na Mjesecu koja bi služila kao kamp za istraživanje Mjeseca i kao baza za odlazak na Mars. U timu naše gimnazije bili su učenici 2. d razreda Erin Cikoš-Ivašković, Karlo Ravenski i Sara Švegović te učenica 3. g razreda Iva Duga. Od ukupno 294 pristigla rada iz cijeloga svijeta, u dvije osnovne kategorije, našem je timu uspjelo plasirati se u finale projekta (uz 8 radova kineskih učenika i jedan rad brazilskih učenika). U finale je ušlo ukupno 20 radova. Nakon detaljne procjene stručnjaka ESA-e konačni rezultati bit će objavljeni sredinom svibnja.

Komentari