Koprivnicom je odjeknula vijest da je etno-punk-rock bend Ogenj dobio čak dva Porina. Bio je to povod da našu bivšu maturanticu, a donedavnu članicu benda Taru Knežević zamolimo za nekoliko riječi.

„Nominaciju za Porin smo zapravo i očekivali jer smo vjerovali u svoju glazbu i bili smo zadovoljni albumom. Ono što nas je već u početku šokiralo bile su nominacije u dvije kategorije. Onda možete zamisliti naše iznenađenje kada smo saznali da smo osvojili oba Porina, jedan za najbolji etnoalbum godine i drugi za najboljeg mladog izvođača godine. Iako sam iz benda izišla krajem rujna, dečki su me pozvali da im se pridružim na dodjeli nagrada jer sam u bendu provela dvije i pol godine te snimila nagrađeni album. Gledanje dodjele uživo bilo je zanimljivo iskustvo, napetost se mogla osjetiti u zraku, a bilo je zanimljivo i upoznati mnogo poznatih glazbenika.“

Zanimalo nas je i gdje je Tara sad i kako izgleda život bez glazbenih izazova.

„Što se tiče fakulteta, upisala sam FSB u Zagrebu i jako sam zadovoljna. Od nas se traži jako puno, ali mi je drago što jasno vidim napredak (iako sam tek prva godina). Sviđa mi se i to što na FSB-u nije sve svedeno na učenje teorije ili vježbanje zadataka, nego ima i kolegija na kojima razvijamo vještine crtanja. Atmosfera na faksu jako je dobra, a profesori dobro objašnjavaju gradivo.“

I gdje je u tom novom životu GFG?

„Tu i tamo se sjetim gimnazije, najviše ekipe iz razreda i naših konstantnih pokušaja da odgodimo sve testove i lektire. Šalu na stranu, ponekad bih se rado vratila u gimnazijske klupe, kada sam ipak bila malo bezbrižnija“, rekla je Tara. A u post scriptumu napisala je: „Maturanti, sretno!“

Sretno, Tara!

FOTO: Ogenj (FB stranica)

Uredništvo

Komentari