Piše: Petra Jakopiček, 3. g

Već nam je poznata informacija da je učenica 1. c razreda Sara Forjan osvojila prvo mjesto na ovogodišnjem gimnazijskom Talent-showu. Vrijeme je da je bolje upoznamo, a možda će vas ovaj intervju potaknuti da poradite na svojim talentima kao što je to Sara učinila.

Možeš li nam opisati kako si se osjećala dok si čula za svoj rezultat?

Bila sam jako sretna i nekako sam se nadala da će mi se cilj ostvariti jer sam se puno trudila tijekom izvedbe.

Kakav je osjećaj biti na pozornici?

Zanimljivo je i dosta neobično. Vrijedi probati.

Koliko dugo si se pripremala?

Iskreno, tek dva dana prije nastupa.

Zašto si baš odabrala pjesmu Ivane Kindl „Utjeha“?

Ona mi je draga već duže vrijeme pa me zanimalo kako bi zvučala uz klavirsku pratnju. Dobro je ispalo, pa sam odlučila takvoj izvedbi dati šansu.

Kakvu glazbu voliš slušati?

Popularnu glazbu domaće i strane produkcije. Najčešće slušam Demi Lovato, Arianu Grande i Little Mix.

Sviraš li neki instrument? Pohađaš li neku glazbenu školu?

Svirala sam klavir i šest sam godina išla u glazbenu školu. Završila sam i dva pripremna ispita solopjevanja.

Kada si otkrila da ti pjevanje „ide“?

Odmalena. Taj mi je talent jednostavno urođen. To se ne može nikako drugačije opisati.

Sanjaš li o glazbenoj karijeri?

Glazbene vode jako me zanimaju, no to ne znači da trebam biti profesionalno u tom području. Ne maštam o tome, nego priželjkujem.

Imaš li još neki hobi?

Volim čitati dobre knjige i družiti se s prijateljima. Nemam pregršt zanimacija jer mi je vrijeme zauzeto različitim školskim obavezama.

Što planiraš studirati?

Psihologiju, sociologiju… i tome slično. Zanima me i rad s djecom.

I za kraj, što bi poručila vršnjacima?

Ne budite puno na internetu, bitnije je vidjeti stvarni svijet. Nemojte se sramiti pokazati svoje talente. Publika će vas uvijek bodriti. Nemojte nikada žaliti zbog onoga što ste u životu postigli.

Fotografija: Drava.info