I ove su godine naši učenici sudjelovali na natjecanju euroMath & euroScience 2019 koje se održalo na Cipru u gradu Paphos.

Od 13. do 17. ožujka na Cipru su boravili Marta Kunštić i Jakov Dolenec iz 2. d, Dunja Galinec, Leonarda Jurendić, Martin Unger i Andrija Njerš iz 2. g te Anamarija Habdija, Kaja Sertić, Mirta Strbad i Irina Vučković iz 3. d. Njihove mentorice bile su profesorice Bojana Habek i Marina Furkes. Svi su oni pripremili prezentacije u kategorijama Math & Science Presentation Competition, dok su Marta, Andrija i Jakov sudjelovali u još jednoj kategoriji. Marta je pripremila video te njime ušla u finale kategorije ScienceFactor, a jednak uspjeh postigli su i Andrija i Jakov koji su bili u finalu kategorije ScienceTheater. Svi su se odlično zabavili jer osim matematičkih i znanstvenih tema bilo je vremena za šetnju gradom, kupanje u hotelskom bazenu i ples na matematičkom balu. Profesorice su pripremile radionicu za sve sudionike konferencije na temu Escape room.

Dovoljno je reći da natjecatelji žele sve ponoviti iduće godine.

Marina Njerš, prof.

Komentari