Piše: Igor Fulir, prof.

Učenici Gimnazije „Fran Galović“ obilježili su 14. 3. Svjetski dan broja “pi” prigodnim prezentacijama koje su ih podsjetile na povijesnu priču o broju “pi” i procesu njegova otkrivanja.
Na satovima su se čule brojne zanimljivosti o prigodnom datumu, poput one da je na taj dan rođen Albert Einstein i da je upravo na taj dan preminuo Stephen Hawking.

Kako pisati stihove sa znamenkama broja “pi”, kako zvuči uglazbljeni broj “pi”, tražili smo datume rođenja u broju “pi”, saznali smo koji je svjetski rekord u sricanju znamenaka broja “pi” (a to je 70300 znamenki!!).

Upravo u sricanju znamenaka učenici su se najviše i istaknuli (neki su ih doduše pisali), i to Nikola Lajnesek (3. f) sa 91 znamenki, Marko Golubic (3. f) sa 105, Fran Bedeković Arnaut (3. e) sa 119, Dorian Požgaj sa 125, Ivan Gajari (3. e) sa 128, Jelena Triplat sa 136 i nevjerojatna Laura Baronić (3. d) s fenomenalnih 350 znamenki!

Pohvale idu i Sari Kuserbanj (4. e) i Hani Živko (3. b) za njihove stihove i Hani Belobrk (4. e) za likovni rad!

Komentari