Iza nas je još jedna manifestacija koja se već niz godina provodi u Republici Hrvatskoj, ali i šire. Riječ je o Svjetskom tjednu svemira

World Space Week Association u suradnji s Uredom za izvanzemaljske poslove (UN OOSA) pokrenula je manifestaciju koja se svake godine održava od 4. do 10. listopada. Tjedan povezuje zemlje širom svijeta, njih preko osamdeset. I naša je škola dio te manifestacije i ove je godine pripremila izložbu „Model Sunčeva sustava“ pod vodstvom profesorice Željke Perošić. Vrijedni su učenici 2. a, 2. b, 4. a i 4. c cijeli tjedan izrađivali modele planeta i njihovih prirodnih satelita te model Sunca i pripremili izložbu.

Pozivamo vas da pogledate izložbu u školskom holu i pročitate neke zanimljivosti o Suncu i pojedinim planetima.

Luka Varmuž, 4. a