Piše: Lara Horvat, 2. e

U petak, 21. rujna održani su u Kampusu koncerti dvaju koprivničkih underground bendova u organizaciji Foruma udruga nezavisne kulture (FUNK). Prvi je nastupio Top Hat, bend koji smo mogli upoznati na dvjema gažama u KKC-u „Pixel“. Na bubnjevima je svirao Patrik Betti, na ritam gitari bio je Ivan Kovačić, na lead gitari Igor Smolek, na basu Filip Hrženjak, a pjevač je Dorian Piskor, naš bivši gimnazijalac. Njihov je nastup brzo prošao uz melodije The Pixiesa, Nirvane i njihovih autorskih pjesama. U jednom trenutku Ivan Kovačić uzeo je mikrofon i imao senzacionalan preformans. Bio je to neočekivan, ali isto tako i nezaboravan dio njihova nastupa. Pjevača se povremeno slabo čulo zbog glasnog instrumentala u pozadini, no vjerujemo da će se za idući nastup dečki još bolje pripremiti!

Nakon nastupa Top Hat se otišao družiti sa svojom publikom i Pepel Puh je izišao pred nešto prorijeđenu publiku. Za razliku od sasvim mladog Top Hata, Pepel Puh ima starije članove koji su svoj nastup odradili savršeno i bez ijedne pogreške. Pepel Puh je unio i drugačiju atmosferu, odrasliju i ozbiljniju, dok je atmosfera koju je stvorio Top Hat bila klošarska i buntovnička. Na bubnjevima svirao je Sven Domitrović, prvi vokal bila je Lidija Domitrović, drugi, uz saksofon i klavijature, bila je Sonja Domitrović, na gitarama su bili Karlo Kučanda i Denis Hanžek, na basu Milky, a lead vokal bio je Ivan Čolig. Svirali su svoje autorske pjesme, pa i hit pjesmu Tenisice koju su svi znali i koja ima i spot! Prije svake pjesme njihov bi pjevač ispričao kratku priču vezanu za tu pjesmu, po čemu će se njihov nastup sigurno pamtiti. Ako imate priliku, svakako preporučujem da poslušate Pepel Puh. Također – ako možete – dođite na sljedeći FUNK koncert, nećete požaliti. Ljudi koji dolaze na koncerte dragi su i otvoreni, bendovi koji sviraju uvijek su dobri i sigurno ćete se zabaviti!

 

FOTO: Marina Jurenec

Komentari