Film Hane Belobrk na Filmskoj reviji mladeži i Four River Film Festivalu u Karlovcu

Prije dvije godine napravila sam dokumentarni film o koprivničkom umjetniku Vlatku Vinceku u sklopu projekta Grad na drugi pogled. Taj putujući edukacijsko-izložbeni projekt udruge Platforma za unapređenje kulture/PUNKT uključivao je i našu školu. Nisam očekivala da će moj film biti poslan na 23. Filmsku reviju mladeži i 11. Four River Film Festival u Karlovcu (11. – 15. rujna 2018.). Riječ je o nacionalnoj reviji srednjoškolskog filma koja predstavlja centralno mjesto hrvatskog srednjoškolskog filmskog stvaralaštva. Moj je film bio u konkurenciji 32 filma iz različitih kategorija, a sudjelovali su i srednjoškolci iz drugih zemalja. Karlovac je grad koji se nalazi između četiriju rijeka: Korane, Kupe, Dobre i Mrežnice. Na tim rijekama svakog se dana prikazivao po jedan film, a među njima i moj – “Vlatko Vincek” (00h 03’ 43’’). Večernji program otvorio je redatelj Nebojša Slijepčević, pobjednik Sarajevo Film Festivala.

Organizacija festivala bila je odlična, upoznala sam puno zanimljivih ljudi i sam grad Karlovac. Festival je savršen poticaj mladim ljudima da se kreativno izražavaju filmskim medijem, prezentiraju se javnosti i pritom se zabave.

Sve to zvuči vrlo profesionalno, ali zapravo je bilo jako ležerno i lijepo. Upoznala sam puno novih i zanimljivih ljudi, i sprijateljila se s dvjema Istrankama, Paulom i Lucijom (nadam se da ćemo se sresti sljedeće godine na istom mjestu).

Ljudi su bili ljubazni i sve nam lijepo objasnili, a bili su i puni razumijevanja ako kome nije bilo do nekih radionica.

Svake večeri oko 23 sata mogli smo ići u kafić Ziggy, lijepo uređeno mjesto s odličnom glazbom.

Što se tiče Karlovca, grad mi se jako sviđa. Imali smo dovoljno vremena i za upoznavanje grada pa smo posjetili njihov poznati akvarij, obišli skoro sve kafiće i prošetali parkovima jer Karlovac je sav zelen. Kava je 5 kuna, ljudi su jako ljubazni i svi vozači prednost daju pješacima!

Hana Belobrk, 4. e

Komentari