Učenica naše Gimnazije Marta Kunštić osvojila je izvrsno 2. mjesto na državnom Natjecanju iz astronomije. Natjecanje se održalo u Osnovnoj školi Turnić u Rijeci od 16. do 18. svibnja 2018. Marta je na natjecanju nastupila s radom na temu „Diferencijalna fotoelektrična fotometrija promjenljive zvijezde Betelgeuse“. Nakon uspješno riješenog pismenog ispita i obrane praktičnog rada te uspješnog odgovaranja na stručna pitanja komisije, nestrpljivo smo čekali rezultate. Marta je na svojem prvom natjecanju iz astronomije ostvarila izvrstan rezultat, a osvojeno 2. mjesto donijelo joj je i kvalifikacije za reprezentaciju Hrvatske koja će nastupiti na Međunarodnoj olimpijadi iz astronomije i astrofizike. Našoj Marti želimo puno uspjeha u predstojećim kvalifikacijama i na daljnjim natjecanjima. Također zahvaljujemo Astronomskom društvu Koprivnica i gospodinu Ivanu Gašpariću, koji nam je svojim savjetima puno pomogao.

mentor učenice, Danijel Kolarić, prof.

Komentari