U četvrtak navečer okupljali su se naši maturanti na razrednim feštama kako bi u petak ujutro ušli u gimnu kao jedinstvena generacija zviždača. I dok su neki već započeli slavlje, Petra Lozo radila je na usustavljivanju hrvatske književnosti 20. stoljeća, i to na plakatu. Unatoč dobroj volji, mačak joj neko vrijeme nije dopuštao rad.

              

Kad se konačno maknuo, vremena nije bilo previše i pritisak su sada počeli vršiti brojni marijachi koji su se okupili jer imaju zakazanu gažu. Dovršeni plakat bio je Petrin suputnik te prve noći i kad bi plakati govorili, ispričao bi štošta o razrednoj fešti 4. b.

Budući da je plakat u petak stigao u učionicu 2017 u dosta lošem stanju, sada ga tlače dvije velike knjige kako bi u ponedjeljak bio spreman zauzeti svoje mjesto na staklenom zidu učionice za Hrvatski jezik.

FOTO: Petra Lozo, 4. b

Komentari