Piše: Luka List, 2. d

Od 22. do 25. travnja sudjelovao sam na 27. državnom Natjecanju iz kemije u Crikvenici. Bili smo smješteni u ugodnom hotelu Kaštel zajedno s većinom od 119 sudionika Natjecanja. Natjecanje je održano u Srednjoj školi Antuna Barca, i to u dva dijela. U ponedjeljak ujutro radili smo zadani pokus iz područja termodinamike, a poslijepodne smo rješavali zadaću koju su sastavili profesori sa zagrebačkog PMF-a. Za natjecanje sam se pripremao učeći prema tzv. Pripremnim problemima namijenjenim za Međunarodnu kemijsku olimpijadu te sam sudjelovao na pripremama za to natjecanje održanim u nekoliko navrata na PMF-u i Institutu „Ruđer Bošković“, a pohađao sam i Centar izvrsnosti iz kemije Varaždinske županije. Već se drugu godinu zaredom natječem na državnoj razini pod mentorstvom profesorice Radmile Moferdin, a ove sam godine osvojio drugo mjesto u kategoriji drugih razreda.

U Crikvenici je bilo toplo, ali je more još uvijek hladno. Atmosfera je bila opuštena, nije se gledalo tko je kome konkurencija, već smo svi bili zajedno i uživali u zasluženim trenutcima odmora i zabave. Ovogodišnjim sam rezultatom iznimno zadovoljan, a ovom bih prigodom zahvalio profesorici Radmili Moferdin, svojoj mentorici, te svim ostalim profesorima koji su me vodili na ovom putu. Svakako planiram nastaviti s radom u kemiji, a nadam se da ću jednog dana dobiti priliku sudjelovati na jednom od međunarodnih natjecanja i braniti boje Hrvatske i svoje Gimnazije.

 

Komentari