Državno Natjecanje – izložba učenika u području likovnih i primijenjenih umjetnosti i dizajna LIK 2018. u organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja te Agencije za odgoj i obrazovanje održano je 17. i 18. travnja u Osnovnoj školi Dore Pejačević u Našicama. Na natjecanje je pozvano ukupno 14 učenika i njihovih mentora.

Učenici su se natjecali u trima kategorijama: osnovne škole, gimnazije i škole primijenjenih umjetnosti i dizajna. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je „Slavenska mitologija – paralelni svijet naših pradjedova“. Istraživanje je bilo usmjereno na interdisciplinarni pristup i povezano sa sociologijom, etnologijom, ekologijom, filozofijom, književnošću i poviješću, a učenici su imali slobodu odabira likovnih tehnika.

U drugoj kategoriji učenici su se natjecali u pisanju eseja u kojem su pisali o istraživanju  na zadanu temu.

Na natjecanju je sudjelovala i učenica naše škole Maja Gregor iz 4. b pod vodstvom profesorice Maje Pucić.

Natjecanje je završeno otvorenjem izložbe likovnih radova i dodjelom priznanja i pohvalnica sudionicima u Dvorcu Pejačević u Našicama.

Čestitke Maji!

Maja Pucić, prof.

Komentari