Nastavnici povijesti često se susretnu s kritikom ili izjavom da je učenicima najzanimljivija suvremena povijest koju poučavamo u 4. razredu srednje škole. To međutim uopće nije čudno, suvremena povijest najsvježija je, vrvi povijesnim izvorima, kako pisanim, tako i slikovnim, audiovizualnim i brojnim drugima. I tada se i učenici lako i s veseljem angažiraju u otkrivanju i upoznavanju nepoznatog o poznatome. Danas je takav slučaj bio prilikom prezentacije o hipijevskom pokretu koji su kolegama iz svog 4. a razreda priredili Sara Knežević i Petar Kukec. Svoju su prezentaciju o nastanku, ciljevima, glazbi, modi, životnim navikama mladih i nestanku hipijevskog pokreta Petar i Sara i vizualno upotpunili otkvačenom odjećom i modnim dodatcima karakterističnim za tzv. „flower power“ generaciju. Uz svaku pohvalu Sari i Petru dodajemo i slogan ondašnjih mladih – Make love not war!

Ana-Marija Martan, prof.

Komentari