Piše: Maja Loborec, 4. g

Ovog utorka, 27. ožujka, učenici 4. g i učenice 2. b razreda u pratnji profesorice Ljerke Gazdek posjetili su Institut za medicinska istraživanja i medicinu rada u Zagrebu. Ondje su pratili razne prezentacije pa i sudjelovali na kvizu, no nažalost nisu imali priliku posjetiti njihov laboratorij. Na predavanjima se govorilo o zagađenju okoliša bukom, zaštiti kože na radu, lijekovima, drogama i njihovoj otrovnosti. Saznali su kako se radi analiza različitih droga na temelju jednog pramena kose te koje su razlike između kriminalističkih serija i stvarnosti. Također, imali su kviz u kojem su bili postavljeni različiti slučajevi otrovanja pa su morali pogoditi što je otrovnije te su rezultati bili iznenađujući jer je na primjer otrovnije ako malo dijete pojede jednu cigaretu nego nekoliko vrhova šibica ili tabletu protiv bolova. Obogaćeni novim znanjem vratili su se u Koprivnicu u popodnevnim satima.

 

Komentari