U petak, 9. ožujka, u Gimnaziji „Fran Galović“ održan je plesni susret u sklopu projekta CHEC. U goste su nam došli učenici iz dviju partnerskih škola iz Mađarske. Susret je započeo dočekom i upoznavanjem učenika i profesora iz Mađarske u prostoru multimedije, a nakon toga podijelili smo se u dvije ekipe.

Prva ekipa učila je tradicionalne narodne plesove i igre. Plesali su „Ja sam crni ja“, „Postajale cure“, „Mladi bećar“, „Katalena“, „Beljevina“, „Gusta magla“ i druge plesove. Naši učenici svoje su kolege iz Mađarske naučili i dvije tradicionalne igre – „Ide majka s kolodvora“ i „Ide maca oko tebe“.

Druga ekipa podijelila se u četiri radionice gdje su se plesali cha-cha-cha, jive, bečki valcer i disco fox.

Nakon zabavnih plesnih radionica održala se radionica plesne šminke, a radionicu izrade frizura vodila je gospođa Marija Posavec. Navečer smo pokazali naučeno na gimnazijskom Talent-showu gdje smo s mađarskim parovima otplesali bečki valcer i jive, a oni su nam pokazali i nekoliko svojih plesnih koreografija.

Lana Bermanec, 2. c

Lora Habota, prof.

 

Komentari