Prije dvije su godine neki učenici mislili da je dobra ideja plagirati domaću zadaću iz informatike. Predaja tuđeg digitalnog dokumenta otkrivena je i jedinice su dobivene. Ideja za “ispravak” tih jedinica bila je proučavanje zadane teme i izrada digitalnog plakata. Neki su prihvatili, neki nisu, a rezultati su ispali odlični i izrada plakata i dalje se nudi, ali sada kao dodatna aktivnost. Najbolje od dosad pristiglih učeničkih radova možete vidjeti u u informatičkoj učionici 0-010 i ovdje u galeriji.

Učenici su mogli birati bilo koju čisto informatičku temu, poput tema Hakeri, Evolucija mobitela, Malware, Računalna grafika i Deep web, ili navesti svoje posebne interese pa sam predložila temu koja je predstavljala spoj učeničkih interesa i informatike. Tako su nastale teme poput Kako pokrenuti fashion blog i Bioinformatika. Uz to, prihvaćene su i teme korisne za školovanje općenito, poput tema Nauči kako učiti i Jesam li plagirao.

Plakati su većinom izrađeni u jednostavnom i besplatnom web alatu Canva, ali ima i radova napravljenih u Photoshopu.

Kristina Ledinski, prof.

Komentari