Gimnazijalci su 29. studenog imali priliku upoznati studijske programe Sveučilišta Sjever, najmlađeg sveučilišta u Hrvatskoj. Novinar dr. sc. Željko Krušelj, profesor na koprivničkom fakultetu, dinamičnim je predavanjem predstavio Sveučilište, studije koji se mogu pohađati, opisao je kako studiranje funkcionira i istaknuo kvalitetan odnos između učenika i profesora kao bitan doprinos radu i rezultatima. U Koprivnici studira oko 600 studenata, a od ove godine uvedeno je i nekoliko diplomskih studija. Upisati se mogu studijski programi poput novinarstva, medijskog dizajna, elektrotehnike, graditeljstva, poslovne ekonomije i mnogih drugih.

O iskustvu studiranja na Sjeveru govorilo je i dvoje studenata treće i četvrte godine. Iako se sveučilišta u manjim gradovima često smatraju manje vrijednima, studenti su uvjerljivo govorili o zadovoljstvu studijem i Koprivnicom. Otvorene su i nove studentske kantine, a to je tek početak studiranja u Koprivnici. Raspitajte se, možda baš Sveučilište Sjever krije odgovor na pitanje vašeg budućeg zvanja.

Magdalena Dedić, 4. b

Komentari