Državna matura započela je ispitima iz Psihologije i Informatike u utorak, 6. lipnja. Najzahtjevniji su i u organizacijskom smislu ispiti iz triju obveznih predmeta – stranoga jezika, Hrvatskoga jezika i Matematike. Oni su na rasporedu u tjednima koji slijede, i to svaki tjedan po jedan – 14. i 16. lipnja strani jezici, Hrvatski jezik 19. i 20. lipnja te 26. lipnja Matematika.

Evo što je ispitni koordinator Krešimir Biršić, prof., rekao o provedbi ispita.

Državna matura protječe u našoj školi po svim pravilima Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja. Učenici su dobro pripremljeni, upoznati su s cijelim tehničkim dijelom državne mature i zasada su svi pristupili ispitima. Dežurni nastavnici također su pripremljeni i odlično odrađuju svoj posao. Sve je u redu i nema nikakvih problema.

 

Komentari