Foto: Facebook - Darija Kivač, prof.

Poticaj za formiranje Galovčica, samozatajnog ali vedrog zbora gimnazijskih profesorica, nastao je na prošlom božićnom domjenku djelatnika naše škole. Ideja je bila intrigantna, a realizaciju je preuzela energična, karizmatična profesorica, dobri duh našeg vokalnog sastava ili, kako je odmilja zovemo, maestra Darija Kivač. Upravo zbog njezina beskrajno pozitivnog i izrazito motivirajućeg djelovanja nekoliko nas odmah je osjetilo ozračje zajedništva i poticaja da se opet nauči nešto novo. Započele su probe uz obilje smijeha, toplog, ugodnog druženja i spoznaje kako se i u ovakvim susretima razvija kolegijalnost i tolerancija. Vježbale smo pomalo u tajnosti kako bismo izbjegle raznorazna očekivanja, a možda i obeshrabrujuću kritiku. Spremne za upuštanje u novu avanturu, u želji da same sebi dokažemo kako i to možemo, pregrizle smo strah i tremu i nastupile na Danu škole. Svi su nas podržali, učenici, kolege, ravnatelj, pa se nadamo kako će u budućnosti Galovčice zabilježiti još poneki nastup. Uz čvrstu ruku i zarazni osmijeh naše maestre, zbor Galovčica čini deset profesorica:  Martina Grgac, Bojana Habek, Katarina Horvat, Mišela Lokotar, Marina Njerš, Marina Tomac-Rojčević, Željka Perošić,  Marija Smoljo-Krapinec, Martina Šifkorn i Lidija Novosel.

Lidija Novosel, prof.

Komentari