Marija Novoselec, učenica 2. d razreda, nedavno se vratila s državnog Natjecanja iz hrvatskoga jezika kao jedina ovogodišnja predstavnica Koprivničko-križevačke županije. Njezina je mentorica bila profesorica Romana Šutalo.

Zamolili smo Mariju za nekoliko riječi za FRANzine, a što smo doznali, dijelimo s vama:

“Od 26. do 28. travnja bila sam na državnom Natjecanju iz hrvatskog jezika. Održavalo se u Osnovnoj školi Fausta Vrančića u Šibeniku, a bili smo smješteni u hotelu ‘Niko’. To mi je bilo već treće državno natjecanje. Test je obuhvaćao pravopisne i gramatičke sadržaje osnovne škole, prvog i drugog razreda gimnazije te mnogobrojne iznimke iz pravopisa i gramatika koje se ne spominju na satu. Konkurencija je bila jaka, ali uspjela sam osvojiti osmo mjesto. Bila bih i treća da nisam pogrešno pročitala tekst jednog jednostavnog zadatka.

Hrvatski mi je omiljeni predmet i često proučavam tzv. Sivu gramatiku i neke jezične priručnike. Želim se nastaviti baviti hrvatskim jezikom u životu i planiram studirati lingvistiku.”

Prilog pripremio: Bartol Kekez, 2. a

Komentari