U petak, 17. veljače, učenica Elizabeta Forjan održala je predavanje o svome školovanju u internatu u Engleskoj. Predavanje je započelo u 13 sati i 15 minuta u prepunoj multimediji i trajalo je jedan školski sat.

Elizabeta je opisala svoj put do Engleske i pojasnila kako je dobila stipendiju za školu Gresham’s koju trenutačno pohađa. Kaže da nije tako teško kako je mislila da će biti te da se vrlo brzo uklopila. Ima samo šest predmeta, koje je sama odabrala, no gradivo je detaljnije i zahtjevnije. Profesori su uvijek na raspolaganju i pokušavaju svako gradivo objasniti tako da ih razumiju i učenici kojima engleski nije materinski jezik. Smještena je u kući za djevojke Oakeley, a brigu o njoj i ostalim učenicama vodi njihova House Mistress. Svakih nekoliko tjedana ima praznike i često dolazi u Koprivnicu. Također kaže da joj školski sustav u Engleskoj više odgovara nego ovdje pa se našalila da se napokon uspjela naspavati. Nadamo se da je njezino predavanje potaknulo još neke učenike na razmišljanje o školovanju u internatu.

Mirta Sabol, 3. d

Komentari