Piše: Dora Ormuš, 4. c

Dana 5. veljače 2017. našu je školu posjetio ravnatelj Centra „Svitanje“ Milivoj Androlić i upoznao predsjednike svih razreda i ostale zainteresirane učenike s radom Centra. Predstavljena je ideja da se učenici ili cijeli razredni odjeli volonterski uključe u rad Centra pružajući djeci pomoć pri učenju, sakupljanjem odjeće ili nekih drugih potrepština, organiziranjem simboličnih proslava rođendana i raznim aktivnostima tijekom ljetnih praznika. Centar pruža usluge mladima, ali i njihovim obiteljima kako bi im se pomoglo u zdravom socijalnom razvoju. Za taj socijalni razvoj bitno je uključivanje svih dionika društva, a jedan od njih je i Gimnazija. Ovakav rad možda ne donosi novac, ali daje do znanja članovima zajednice da su potrebni i da smo im spremni pružiti pomoć, a one koji pomažu ispunja i usrećuje. Također, ravnatelj Centra naglasio je kako se zainteresirani mogu učlaniti u Udrugu volontera „Rad na dar“  (Trg dr. Tomislava Bardeka 10, 3. kat) gdje će proći edukaciju za volontera nakon čega će dobiti volontersku knjižicu u koju prikupljaju bodove. Za naše učenike važno je znati da se ovi bodovi uzimaju u obzir pri upisu na fakultet. Ako imate slobodnog vremena i volje, odlučite se na društvu koristan rad i pružite djeci osmijeh. Potaknite članove svojih razreda i postanite „razred prijatelj obitelji“!

Komentari