Piše: Ema Vorkapić, 2. c

U svijetu mode postoje različiti odjevni stilovi. Koji je tvoj odabir? Glavni je i osnovni zadatak prepoznati ono što nam najbolje stoji i, naravno, da se u tome osjećamo ugodno. Neki od aktualnih stilova među mladima su: boho stil, romantični, ulični, country, sofisticirani, metal, casual i sportski, ali i mnogi drugi. Ubrzano vrijeme u kojem živimo nosi i stalne promjene trendova u modnoj industriji, što ne mora nužno biti loše. Među odjevnim predmetima koji su se nosili u godini od koje se upravo opraštamo nalazile su se dolčevite, majice peplum kroja, slip haljina, oversized kaputi, odjevni predmeti boje bakra, haljine od brušene kože, obične bijele košulje, retro platforme, šeširi te crne čizme  preko koljena od brušene kože. Sportski način odijevanja ove godine pokazao se iznimno popularnim. Mnoge poznate trendseterice zaljubile  su se u hudicu, odnosno majicu s kapuljačom. Većina učenika naše škole prati modne trendove: neki vrlo hrabro eksperimentiraju dajući šansu različitim stilovima, dok su neki uvijek vjerni svom modnom odabiru. Evo koje stilove viđamo na školskim hodnicima.

Na fotografijama: Ana Csik, Elena Prka, Klara Petričević, Lucija Zmaić, Elena Popović, Dorotea Buhanec, Lucija Cahunek i Sara Kapusta

Komentari