Piše: Nicole Cikač, 3. e

Profesorica Martina Šifkorn-Labazan odlikovana za rad na području francuskoga jezika

Profesoricu Martinu Šifkorn-Labazan učenici obično poznaju kao professeur Labazan jer u Gimnaziji već 15 godina predaje francuski, ali i talijanski jezik, a danas je dobila odlikovanje Francuske Republike za sav dosadašnji rad. Naime, odličje Viteza u Redu akademske palme uručila joj je francuska veleposlanica Corinne Meunier! Svečanosti su prisustvovali njezin sadašnji i bivši ravnatelj Gimnazije, njezina bivša profesorica francuskoga jezika, lektori Alexis i Marien, njezini kolege te ostali uvaženi gosti kao i učenici koji su joj priredili prigodan program. Sve je to naša profesorica zaslužila predanim radom, osnivanjem privatne škole za strane jezike Arcobalena u Koprivnici, poticanjem dvojezične nastave, pripremanjem učenika za DELF ispite, organizacijom događaja tijekom Mjeseca frankofonije i – najvažnije – prenošenjem znanja učenicima.

Čestitamo profesorici Šifkorn-Labazan, iznimno joj zahvaljujemo na svemu što je učinila za promicanje francuskog jezika i kulture te joj želimo sreću u daljnjem radu!

Na fotografiji profesori: Martina Grgac, Maja Kučan, Martina Šifkorn-Labazan, Željka Perošić i Zvonimir Treščec

 

Komentari