Piše: Marko Benjak, 4. c
Što vrijeme prije škole i veliki odmor imaju zajedničko? Pa, osim velikog broja pušača na ulazu, panike zbog nadolazećeg školskog sata i brzinskog prepisivanja zadaće, povezuje ih i glazba koja oživljava ovu našu instituciju. Da je zaista riječ o oživljavanju, postaje jasno kada vidite pojedine učenike, ali i profesore, kako sramežljivo pjevaju i plešu. Odnedavna se puštaju svi glazbeni žanrovi. Tko to žrtvuje veliki odmor za opće dobro, otkriva vam FRANzine.

„Kako ste saznale da postoji mogućnost puštanja glazbe u gimnaziji?“
„Razrednica nam je predložila – pa smo se prijavile.“

Vidimo da je put do pozicije DJ-a vrlo težak i zahtjevan. Ovogodišnju DJ-poziciju drže Lana Tetec i Lea Danček, obje učenice 1. b razreda, znači „kikači“!

„Što gimnazijalci misle o glazbi koju puštate? Jesu li vam što već rekli u vezi s vašim izborom?“
„Mislim da im je glazba bitna i da je ovo dobra ideja da se pušta pod odmorom. Bitno je ponuditi sve glazbene žanrove zato što svi učenici ne slušaju jednaku glazbu.“

„To podrazumijeva i cajke?“
„Neki dio učenika voli cajke tako da mislim da bi možda bilo dobro da ima malo i toga, tj. da ima pomalo od svega.“

„Super. Jeste li razmišljale o karijeri DJ-a?“
„Nismo baš razmišljale o tome, ali možda. To je zanimljivo zanimanje, a sad…“

To su bile riječi Lane i Lee, naših školskih DJ-ica, kojima zahvaljujemo na glazbi! Tko zna, možda se ipak odluče za muzičku karijeru i kad ih vidimo, pomislit ćemo: „Ej, pa to je ona mala koja mi je puštala cajke dok sam ponavljao matku!“

Komentari