Dana 18. listopada održano je u multimediji zanimljivo predavanje. O studiranju u inozemstvu govorili su Lea Ban i Alen Trgovčević, naš bivši učenik, a osim gimnazijalaca slušali su ih i učenici Srednje škole te Obrtničke škole Koprivnica. Lea nas je upoznala sa studiranjem u Velikoj Britaniji i Norveškoj, a Alen je iz prve ruke dao informacije o studiranju u Danskoj. Predavanje je organizirao profesor Miodrag Maričić.

Obrazovna savjetnica Lea Ban rekla je o ovom gostovanju: „Uvijek mi je drago doći u školu u kojoj učenici žele više znati o studiranju u inozemstvu i u kojoj su profesori spremni na suradnju kao što je to bio slučaj na predavanju o studiju u inozemstvu koje sam održala u Gimnaziji ‘Fran Galović’. Također, drago mi je čuti da su neki od učenika već znali na koji se način prijavljuje na studije vani, neki od njih su se već prijavili, a za one koje nisu znali nije mi bilo teško objasniti sve što ih je zanimalo. Sama odluka o studiju jako je velik korak u životu svakog učenika, vjerojatno jedna od najvećih koje imaju do tada, te smo mi uvijek tu da im objasnimo sve, jer osim okruženja mijenjaju i državu i način na koji će ih se podučavati. Zato ovim putem pozivam sve da nam se jave u agenciju Integral Edukacijski Programi i da nas pitaju sve što ih zanima o studiju u inozemstvu te da posjete naš obrazovni sajam World Education Fair u Zagrebu 29. i 30. listopada te u Splitu 1.studenog.”

Viktoria Robotić, 4.c

Komentari