Učenici koji u Gimnaziji „Fran Galović“ Koprivnica uče francuski jezik, u okviru redovne i fakultativne nastave, posjetili su Medijateku Francuskog instituta u Zagrebu u pratnji profesorica Martine Šifkorn Labazan i Martine Grgac.

Predstavljen nam je fond Medijateke, koja uključuje knjižnicu, čitaonicu, slušaonicu i videoigraonicu sa sadržajima na francuskome jeziku te smo dobili malo slobodnog vremena kako bismo istražili teme koje nas zanimaju. S izvornom govornicom Lise Darnige razgovarali smo o važnosti višejezičnosti, o kulturnoj baštini Francuske i njezinih prekomorskih teritorija, a zatim smo u kvizu provjerili svoje znanje o francuskim božićnim običajima. Na kraju programa prikazan nam je futuristički film „Bolide“ francuske redateljice Juliette Gilot. Nakon posjete Medijateci, proveli smo kraće vrijeme prije odlaska kući u obilasku zagrebačkog adventskog sajma.

Komentari