Na Međunarodni dan planina, 11. prosinca na satu Geografske grupe ugostili smo vrsnu planinarku Luciju Zmaić. Lucija je bivša izvrsna učenica naše škole, a danas studentica na Fakultetu za biotehnologiju i razvoj lijekova u Rijeci. Cestovni biciklizam, trail utrke i planinarenje – sve su to hobiji i sportovi kojima se Lucija bavi u slobodno vrijeme. Imali smo priliku vidjeti prekrasne fotografije brojnih vrhova koje nije osvojila jer ta riječ ne postoji u planinarskom rječniku, nego „isplaninarila“ tj. pohodila. Upoznala nas je s brojnim izazovima s kojima se susreće prilikom uspona te s planinarskom opremom koju je donijela na predavanje te ju i sama demonstrirala. Svim zaljubljenicima u planine Lucija je dala korisne savjete te poručila koliko je boravak u prirodi dobra antistres terapija.

Zahvaljujemo Luciji na izvrsno pripremljenom predavanju i želimo joj ostvarenje svih uspona koji su na njezinoj listi želja.

Ponosna razrednica Maja Maček Treščec, prof.

Komentari