Prva prepreka naše školske šahovske ekipe do državnog vrha bilo je gradsko natjecanje koje se održalo 19. studenoga 2023. u Šahovskom klubu Koprivnica. Naša ekipa uvjerljivim je pobjedama protiv ekipe Srednje škole Koprivnica te ekipe Obrtničke škole Koprivnica osigurala mjesto na županijskom natjecanju. Županijsko natjecanje održalo se 25. studenoga 2023. u Križevcima. Naša je ekipa pobjedom protiv ekipe Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkog Križevci te remijem s ekipom Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac osvojila prvo mjesto i plasman na državno natjecanje koje se održalo u Poreču.

Naša je ekipa otputovala u Poreč 22. studenoga 2023. te je nakon dva dana intenzivnog šaha i  devet odigranih mečeva osvojila naslov državnih prvaka. Od devet mečeva naša je ekipa uspješno slavila u njih pet dok su četiri meča završila neriješenim rezultatom. Važno je napomenuti da je naša ekipa bila u ulozi blagih favorita za osvajanje zlata, što je naravno donijelo i dodatan pritisak, no sretni smo i zadovoljni što smo kraju uspjeli i opravdati tu ulogu. Posebno pohvaljujemo Emanuela Bunića, učenika 2. d razreda, koji je s osvojenih devet bodova iz devet partija predvodio ekipu do naslova. Ostali članovi ekipe su Eva Mihaljević (3. f), Matej Zadro (3. d), Jan Horčička (2. d) te Ivano Miloš (2. d) uz voditelja Ranka Gojkovića. Naravno, svi su članovi ekipe dali svoj doprinos i sve od sebe kako bi naslov prvaka stigao u Koprivnicu.

Komentari