Dana 17. studenoga obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Tijekom dana na školskom radiju slušali smo glazbu koja nas je mislima vraćala u rane devedesete, a u 18.00 sati ispred škole održan je prigodan svečani program uz paljenje lampaša za sve stradale u ratu te su se svi prisutni mogli ugrijati uz topli čaj.

U prigodnom programu prikazani su učenički videouradci Vukovar kakav želim i Sjećanje na Vukovar, a potom su uslijedile emotivne interpretacije domoljubnih stihova prema vlastitom izboru učenika u izvedbi Lane Stanešić, Lane Perić i Marka Franje. Za glazbeni dio zaslužni su učenik Luka Jajalo koji je svirajući gitaru otpjevao pjesmu Ne dirajte mi ravnicu i učenica Nives Novak koja je na trombonu odsvirala skladbu Tvoja zemlja. Program su vodile učenice Tara Tetec i Zita Zmaić koje su uz Miju Ban, Janu Jelić i Žanu Šipek likovno oplemenile program. Tehničku potporu pružio je učenik Dinko Blažek, a učenicima su u pripremi programa pomogle profesorice Maja Maček Treščec i Katarina Horvat.

Komentari