Petak je uvijek dan za glazbu, a pogotovo dok je kišan i tmuran. Prošli petak, 10. studenoga 2023. imali smo čast da nam učenici naše škole, koji sviraju neki instrument, na satu pobliže pokažu, objasne i demonstriraju instrument koji sviraju. Na ovaj način učenici su se upoznali s flautom, gitarom i glasovirom.

Flautu su predstavile Kira Kolar i Magdalena Benjak Vargantolić iz 1. g razreda, gitaru Veronika Mikotić iz 1. g i Dora Fucak iz 1. d, dok je glasovir predstavio Josip Ećimović iz 1. d. Na ovaj način učenici su dobili priliku iz prve ruke naučiti nešto novo, doživjeti zvuk instrumenata, način sviranja, a neki su se i okušali u sviranju. Ostali učenici iz razreda saznali su koliko se dugo bave sviranjem, koliko vježbaju svaki dan, a koliko za natjecanja te koliko je truda, vremena i odricanja potrebno da se usporedno polaze dvije škole.

Kako im je bilo, možete pogledati u videu:

Darija Kivač, prof.

Komentari