Naši su maturanti u pratnji svojih razrednika u petak, 10. studenoga 2023. godine, posjetili Smotru Sveučilišta u Zagrebu koja se odvijala na Zagrebačkom velesajmu. Učenici su imali priliku obići izložbene prostore fakulteta koji ih interesiraju te razgovarati sa studentima i profesorima. Učenici su dobili razne letke i informativne materijale, kao i uvid u uvjete upisa, strukturu fakulteta, studentske obveze i budući studentski život koji ih čeka. Nakon obilaska izložbenih prostora fakulteta učenici su posjetili i Interliber koji se usporedno održavao u susjednim paviljonima.

Smotru Sveučilišta posjetili smo ove godine prvi puta u okviru Školskog programa profesionalnog informiranja i usmjeravanja, no nadamo se kako ćemo ovo lijepo iskustvo pretvoriti u tradiciju.