Zahvaljujući Erasmus+ programu dobio sam priliku sudjelovati na edukaciji o outdoor nastavnim aktivnostima. Naziv seminara bio je “OUTDOOR LEARNING AND ADVENTURE EDUCATION: SPECIAL EDITION TREKKING IN TENERIFE”. Seminar se odvijao na otoku Tenerife (Kanarski otoci, Španjolska).

Na ovom edukativnom skupu koji je organizirala Erasmus Learning Academy  participiralo je petnaest nastavnika iz gotovo svih dijelova Europske unije. Nakon upoznavanja i teoretskih predavanja o metodama i značaju terenskih nastavnih oblika slijedili su terenski izlasci i vježbe. Prostori poput vulkanskog kratera, kanjona, planinskih litica, bujnih šuma i pješčanih plaža bili su vrhunska inspiracija. Vježbali smo metode rada sa skupinama i pojedincima na otvorenom, kako involvirati sadržaje  predmetnih kurikuluma te izmijenili dragocjena iskustva iz dosadašnjeg rada s učenicima u nastavnom procesu. Tenerife je vulkanski otok s vrlo različitim vanjskim obilježjima pa je to bio odličan preduvjet za vrhunske radionice na otvorenom. Osim novih znanja i vještina, nastale su i nove veze između nastavnika i škola, što će biti podloga za buduću suradnju.

Zoran Pintarić, prof.