Utorak, 23. svibnja bio je dan za susret s dragim malim prijateljima iz Gole. To su vrtićka skupina Zvjezdice i njihove tete na čelu s Ana-Marijom Nikolić koji su već posjetili našu školu, a ovaj smo put  u sastavu učenika 2. c razreda Ane Marije de Conti, Laure Mesar, Dorotee Sinjori, Lare Zvonar, Jakova Koštarića, Martina Majerusa, Vedrana Lovrića i profesorice Lidije Novosel proveli prijepodne s njima u njihovu vrtiću uživajući u malom programu koji su pripremili i družeći se s njima na čaju i u igri. Naši gimnazijalci pokazali su da su da imaju smisao i osjećaj za drugoga, da su altruistični, empatični, zainteresirani i pažljivi prema okolini u kojoj žive, osobito prema najmlađima.

Nakon toga posjetili smo etnokuću obitelji Večenaj, rodnu kuću velikog slikara hlebinske škole naivnog slikarstva Ivana Večenaja u kojoj je izloženo više od 700 etnografskih predmeta, a cijela zbirka i kuća s okućnicom zaštićeno je kulturno dobro Republike Hrvatske. Dočekao nas je gospodin Mladen Večenaj, i sam slikar, veliki zaljubljenik u tradiciju i vjerni čuvar ostavštine svog oca pročitavši nam jednu očevu pjesmu za dobrodošlicu. Proveo nas je kućom sve nam pokazavši, čak je za nas klepao i brusio kosu. Nakon toga uputili smo se s njim u Večenajevu galeriju gdje obitelj čuva zbirku impresivnih kapitalnih slika slavnog slikara, a tu je sačuvan i njegov atelje s autentičnim stolom na kojemu je slikar radio na kojemu su još uvijek ostaci boja, kistova, stakleni predložak i rastvorene slikareve naočale. Sve skupa – pravo blago velikana, galerija svjetskih razmjera u maloj pitoresknoj Goli. Oduševljeni ljepotom izloženih slika, knjiga, cjelokupne ostavštine obećali smo gospodinu Mladenu, našem novom velikom prijatelju da ćemo se vratiti opet, još brojniji.