U četvrtak 22. prosinca 2022. učenice Gimnazije Ema Begić 2.,Ida Rupćić 3.c, Maria Loreta Periša 3.c i Lara Vuković 3.f , uz pratnju profesora  Ranka Gojkovića uputile su se za Križevce na županijsko natjecanje u školskom sportskom plesu. Na natjecanju su sudjelovali učenici osnovnih i srednjih škola  naše županije gdje su se odabrale najbolje ekipe za državno prvenstvo iz svake discipline (dvoranski i urbani stil). Naša se škola natjecala u modernom plesu koji spada u dvoranski stil te pobjedila i osvojila ulaznicu za državno prvenstvo. 

Učenice su nakon županijskog natjecanja imale dva mjeseca za dodatne pripreme te su se 7. veljače 2023. uputile u Poreč uz pratnju profesorice Marine Tomac-Rojčević. Na državnom prvenstvu sudionike natjecanja ocjenjivalo je 5 stručnih sudaca. Natjecanje se odvijalo 8.veljače  u dvorani Intersport, Plava Laguna gdje smo osvojile 10. mjesto od 16. ekipa. Iako nismo osvojile medalju kući smo se vratile izuzetno zadovoljne i sretne zbog plasmana, stečenih  iskustva i novih prijatelja.Lara Vuković, 3.f

Mentor: Marina Tomac-Rojčević, prof.

Komentari