Prvi put u povijesti učenici naše škole sudjelovali su na Državnom prvenstvu u šahu za mladiće srednjih škola. Prvenstvo je održano u Poreču od 23. do 25.11., te su na natjecanju sudjelovale 23 ekipe iz svih županija diljem Hrvatske. Iako je naša ekipa bila jedna od mlađih, te je prvi put nastupala na takvom natjecanju, zauzela je odlično drugo mjesto! Tako s ponosom možemo reći da imamo viceprvake Hrvatske. Bitno je za spomenuti da ni prvo mjesto nije bilo daleko, odlučivale su nijanse.

Pod vodstvom profesora Ranka Gojkovića našu školu predstavljali su: Matej Zadro (2.d), Karlo List (3.d), Jan Horčička (1.d), Ivano Miloš (1.d) i Eva Mihaljević (2.f).
Eva Mihaljević bila je i najbolja igračica turnira sa stopostotnim učinkom, 9 pobjeda iz 9 partija. No za takav rezultat nije dovoljan jedan dobar igrač, pa tako pohvaljujemo sve učenike i čestitamo na izvrsnoj igri. Natjecanje sljedeće godine jedva čekamo!

Eva Mihaljević 2.f

 

Komentari