U perivoju dvorca Oršić, koji se nalazi u Gornjoj Stubici, 23. i 24. rujna održao se dvodnevni Znanstveni piknik, jedanaesti po redu i četvrti u Hrvatskom zagorju. Popularizacija i približavanje znanosti na zabavan način najmlađima, a i onima malo starijima, bio je cilj stotine izlagača. Pojedinačne grupe, institucije, učenici i studenti iz cijele Hrvatske pripremili su i predstavili raznovrsne pokuse iz područja fizike, kemije, biologije, informatike, pa čak i sporta.

Naši su gimnazijalci, uz pratnju i vodstvo profesorica Kristine Bukvić i Mišele Lokotar te pedagoginje Petre Porić, po prvi puta sudjelovali na ovoj manifestaciji te našu školu predstavili raznovrsnim kemijskim pokusima. Učenici su bili podijeljeni u tri tematske grupe u kojima su  izveli dojmljive i kratke pokuse, a koje su samostalno osmislili i pripremili. Svaka grupa, u sklopu svoje prezentacije, imala je domišljate rekvizite, ukrase i kostime, ali i zanimljiva imena: Sve vatre kemije, Čarobnjak i vještice te Kemija u okovima.

Video reportažu o Znanstvenom pikniku pogledajte na poveznici: https://fb.watch/fNxI6OswuQ/ 

Zahvaljujemo Gornjoj Stubici na ugodnom gostoprimstvu i nadamo se ponovnom susretu sljedeće godine.

Martin Barberic, 4.d

Komentari