Nakon tri godine iščekivanja, učenici 3. a i 3. c razreda dočekali su svoje prvo pravo gimnazijsko putovanje. I to kakvo! U prekrasnih pet dana posjetili smo gradove Padovu, Veronu i Bolognu, nacionalni park Cinque Terre te po Napoleonu poznati otok Elbu. Osim autobusom, vozili smo se trajektom i vlakom te tako upoznali i talijanski javni prijevoz. Glede toga,  moderni i točni talijanski vlakovi posebno su nas se dojmili. Tih dana naš drugi dom bila je poznata turistička meka Viareggio, na obalama Ligurskog mora. Unatoč tome što nažalost nismo bili potpuno kompletni, učenici su se uspjeli dobro zabaviti i učiniti maturalac posebnim. Na veliku radost i ponos razrednica Gordane Trnski i Maje Maček Treščec te profesora u pratnji Romane Šutalo i Zvonimira Treščeca, učenici su bili izrazito korektni, disciplinirani i motivirani na čemu im i ovom prilikom zahvaljujemo.  Umor, ali i zadovoljstvo na licima učenika te pjesma i ples u autobusu na kraju puta, dokaz su da je maturalac u potpunosti uspio. Stoga na kraju zahvaljujemo turističkoj agenciji Spektar, a posebno njihovom energičnom agentu i vodiču Nini Mordeju koji je prihvatio izazov i organizirao ovo nezaboravno putovanje.

Maja Maček Treščec, prof. 

Komentari