I ove je godine Geografska grupa obavila pregled Koprivnice iz zraka! U suradnji s Aeroklubom” Krila Koprivnice ” koji srčano vode gospoda Dulikravići, tridesetak članova Grupe produbilo je znanja o klimatskim i vremenskim specifičnostima važnim za letenje,(rotorima, oblacima, zračnim masama, vjetrovima), ali i o tehničkim karakteristikama zrakoplova s kojim klub raspolaže. Većina je isprobala klasični motorni zrakoplov, a oni malo hrabriji bezmotornu jedrilicu koja ovisi samo o prirodnim silama i zakonima. Inače, ako želite položiti ispit za upravljanje zrakoplovom to možete učiniti već sa četrnaest!  Kao i u predhodna dva susreta, druženje na “livadi” odvijalo se uz roštilj te društvene i sportske aktivnosti, a u dobrom raspoloženju zahvalili smo se našim maturantima na velikom doprinosu u radu Geografske družine.
Zvonimir Treščec, prof.

Komentari