Dana 18.5.2022. kemičari 1.D razreda Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica pripremili su učenicima iz Osnovne škole „Đuro Ester“ Koprivnica zanimljivu kemijsku radionicu pod nazivom „Mala proljetna radionica kemije“. Radionicu je organizirala profesorica kemije Kristina Bukvić, a učenici iz različitih odjela sedmih razreda su došli u Gimnaziju pod vodstvom profesora kemije i biologije Miroslava Kaniseka te su im tamo kemičari prezentirali desetak različitih zabavnih pokusa. Učenici Gimnazije koji su sudjelovali u radionici bili su Leo Bradić, Pia Marija Crnković, Alegra Hammoud, Josipa Harambaša, Teo Kežman, Marko Kovač i Ana Vondraček. Pokusi su bili interaktivni te su sedmaši izjavili da su im se pokusi jako svidjeli. Nakon pokusa gimnazijalci su im pripremili malo natjecanje. Podijelili su ih u dvije skupine te su se natjecali tko će prije otključati kutiju u kojoj se nalazila mala nagrada, a lozinku za lokot odgonetnuli su rješavajući kemijske zadatke. Nakon radionice učenici su se počastili slatkišima i sokovima, a oni najvrjedniji su ostali i pomogli kemičarima oprati kemijsko posuđe.

Josipa Harambaša, 1.D