Učenice 3.d razreda Iva Betlehem, Mia Sremec i Ela Šprem su sa školskom pedagoginjom 22. veljače 2022. godine sudjelovale na Konferenciji Digitalna Europa – Edukacija mladih o Sigurnosti rada na internetu i online nastavi. Na konferenciji, koja je održana u Tehnološko-inovacijskom centru Međimurje u Čakovcu, sudjelovala je naša gimnazija, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec i Srednja škola Čakovec. Nakon registracije sudionika i pozdravnih govora, održano je predavanje o sigurnosti rada na internetu, o prednostima i nedostacima, potencijalnim prijetnjama i cyberbullyingu, a predavanje je održala udruga Suradnici u učenju. Nakon toga su učenici škola sudionica konferencije održali prezentacije o iskustvu online nastave u svojim školama. Prezentaciju o iskustvu online nastave u našoj školi održale su Iva i Ela, dok ih je Mia bodrila iz publike. Nakon kratke rasprave o održanim prezentacijama i razmjene iskustava, organizatori su učenike i profesore poveli u razgledavanje novootvorene Metalske jezgre. Učenici su imali prilike vidjeti 3D printer za plastiku i metal, a upoznali su se i s funkcioniranjem 3D skenera. Mogli su vidjeti i produkte koji su nastali 3D printanjem. Nakon Metalske jezgre, organizatori su sudionike konferencije odveli i u razgled nove Međimurske palače turizma koja svojom interaktivnošću i modernim uređenjem prikazuje kulturnu i povijesnu baštinu Međimurja.

S obzirom na trenutne društvene uvjete, ne nudi se puno prilika druženja s učenicima i profesorima drugih škola pa je bilo lijepo susresti se s kolegama iz drugih sredina. Učenice i pedagoginja raduju se novim ovakvim prilikama!

Komentari