U subotu, 18. prosinca 2021., u Gimnaziji „Fran Galović“ održane su dvije kemijske radionice. Voditelji radionica bili su dr. sc. Tomislav Portada s Instituta Ruđer Bošković iz Zagreba te studenti Emanuel Pištan i Mihael Belas s Kemijskog odsjeka PMF-a. Radionice iz ciklusa Kemijsko-inženjerskih radionica Hrvatskog društva kemijskih inženjera i tehnologa namijenjene su učenicima od 1. do 4. razreda gimnazije koji su dodatno motivirani za kemiju, a odaziv je bio iznad očekivanja. Čak 24 učenika sudjelovala su na radionicama. Radionica je započela uvodnim predavanjem dr. Portade i nastavila se individualnim radom učenika u trajanju od četiri školska sata. U organizaciji radionice pomogle su profesorice kemije Sanja Mikulić, Kristina Bukvić i Mišela Lokotar. Sama radionica temeljila se na znanju iz kemije, ali i na kombinatorici, što su naši učenici vrlo uspješno odradili. Učenici koji su bili najbrži i najtočniji u rješavanju postavljenog problema bili su simbolično nagrađeni. Tijekom cijelog subotnjeg prijepodneva atmosfera u učionicama kemije bila je radna, pozitivna, kreativna i vesela uz malo predbožićnog duha. Veselimo se i nadamo se budućim suradnjama s dr. sc. Tomislavom Portadom i njegovim studentima.

Komentari