“Jedz, bądź zdrowy i baw się dobrze!”

Mobilnost u Poljsku Erasmus + “Fit4Thought” članica projektnog tima koprivničke gimnazije

Profesorica tjelesne i zdravstvene kulture Marina Tomac-Rojčević i psihologinja Jasmina Šandor predstavljale su boje Gimnazije “Fran Galović” Koprivnica na mobilnosti u Poljskoj u okviru Erasmus+ projekta Fit4Thought koji financira Europska unija. Na petodnevnoj mobilnosti su, uz partnerske škole iz Portugala, Španjolske, Turske i domaćine iz Poljske, prikupljale nove informacije o temi projekta koji se bazira na povezanosti fizičkog i mentalnog zdravlja te zdrave prehrane. Domaćini su organizirali brojne aktivnosti iz navedenih područja, kao što su sat pilatesa, likovna i plesna radionica, večer društvenih igara ili prezentacije tradicionalne poljske kuhinje. Aktivnosti su morale biti prilagođene epidemiološkim mjerama, no sve planirano je i ostvareno, iako je dio sudionika sudjelovao online. Posebno želimo istaknuti naše vrijedne gimnazijalce koji su prije polaska, odlukom Stožera civilne zaštite Koprivničko-križevačke županije, bili spriječeni otputovati na planiranu mobilnost, ali su usprkos tome sve zadatke koje je bilo moguće pratiti na daljinu obavljali marljivo i savjesno. Profesorice su se iz Poljske vratile obogaćene novim znanjima koje jedva čekaju prenijeti kolegama i učenicima, a svi sudionici projekta Fit4Thought nastavljaju raditi punom parom jer je ovo bio tek početak međunarodnih susreta za zajedničko učenje i čeka ih još mnogo zanimljivih aktivnosti.

Komentari