Članovi Erasmus+ Fit4Thought tima odlučili su Svjetski dan mentalnog zdravlja pretvoriti u Tjedan mentalnog zdravlja! Ipak je mentalno zdravlje velik dio našeg projekta i jednostavno nismo mogli sve aktivnosti kojima smo željeli obilježiti ovaj važan datum stisnuti u samo jedan dan. Članovi tima za sve su učenike škole pripremili prezentaciju koju ste mogli pogledati na hodniku škole, a ukazivala je na važnost mentalnog zdravlja i postupke kojima ga možemo očuvati i poboljšati. Uz to, imali smo gosta predavača iz Californije, psihoterapeuta po struci, koji je s nama podijelio zanimljivosti o načinu života u SAD-u i učenicima omogućio vježbanje komunikacijskih vještina na engleskome jeziku. Ali ni to nije sve! Naši su učenici izrađivali straničnike i plakate kako bi njihovim sadržajem promovirali mentalno zdravlje te kako bi motivirali druge učenike da potraže pomoć kad im je potrebna. Sad nas čeka zadatak izbora najboljeg učeničkog uratka i ono najbitnije – podsjećanje sebe i drugih da briga o mentalnom zdravlju mora biti naš prioritet tijekom cijele godine.

Komentari