Pandemija nas je onemogućila da normalno učimo i radimo. Ne dozvoljava nam provođenje provjerenih metoda rada. Nastava preko ekrana nije draga ni učenicima ni nastavnicima. Možda jedino onima koji se žele “sakriti”, a svi koji teže novim znanjima biraju kontaktnu nastavu. No morali smo izabrati ono što je sada važno, a to je zdravlje. U nastavi na daljinu nedostaje neverbalne komunikacije koja nam je svima potrebna. Možda do sada toga nismo ni bili svjesni. Uz sve te ozbiljne teme potrebno je ponekad pronaći trenutke za malo šale. Učenici 2.a učinili su to na nastavi matematike. Pripremili su videe matematičkih šala. Pogledajte Danein odličan video o kvadratnoj funkciji – Danea. Kako su Marta i Antonija pekle kolače, a Iva kuhala čaj pogledajte u videima na poveznicama Marta i Antonija i Iva. Linda i Bruna posjetile su gradilište. Pogledajte što se tamo dogodilo u videu Linda i Bruna. A nekoliko šala pripremila je i Iva u videu Iva.  

Nadam se da ste se nasmijali. Ako niste, morate ponoviti matematiku.  

Marina Njerš, prof. 

Komentari