Duhovitost i sposobnost da se sažeto u slici i riječi prikaže neka situacija, osoba, trend ili društveni fenomen, tajna je nevjerojatne popularnosti memova, a u njihovoj izradi ili u potrazi za memima okušali su se učenici 1. f.

Da se izbjegne nedoumica kaže li se mem ili, kao što učenici govore, mim, evo i objašnjenja sa stranica Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje: Mem je osnovna jedinica kulture koja se ne prenosi genima. Pojam je zamišljen kao sociokulturna inačica gena. Naziv je osmislio i popularizirao teoretičar Richard Dawkins u svojoj općoj teoriji univerzalnoga darvinizma prema kojoj se evolucijski procesi odvijaju neovisno o materijalnoj podlozi putem replikatora (gena u biološkoj, a mema u kulturnoj evoluciji).

Dakle, opustite se uz memove 1. f.

Romana Šutalo, prof.

Komentari