Svi moramo biti slični. Nisu svi rođeni slobodni i jednaki kao što kaže Ustav, nego su svi stvoreni jednaki. Svaki je čovjek slika i prilika svih ostalih; tada su svi sretni, jer nema planina pred kojima bi strepjeli, i s kojima bi se uspoređivali. Eto! Knjiga je nabijeni pištolj u susjednoj kući. Spali je. Uzmi metak iz oružja. Prodri u čovjekov um. Tko zna tko bi mogao postati metom načitana načitana čovjeka? Ja? Ja ih neću trpjeti ni minute.

(R. Bradbury: Fahrenheit 451)

Učenici 1. razreda napisali su ili snimili zamišljeni intervju s likom iz romana Fahrenheit 451 čija ih se životna priča najviše dojmila i u kojoj su našli najviše poveznica s vremenom u kojem žive. Tako su pokušali povezali književnost i medije.

Helena Lesar, učenica 1. c snimila je razgovor s fiktivnom Clarisse McClellan na osnovi njene karakterizacije u romanu i Helenina doživljaja Clarissina lika.

Poveznica na intervju: https://www.youtube.com/watch?v=8xNM2MsFAMs&feature=youtu.be

Matea Ćućić, učenica 1. g snimila je intervju s Gayem Montagom, glavnim likom Bradburyjeva romana.

Poveznica na intervju: https://www.youtube.com/watch?v=ZpuDt9wPJZ8&feature=youtu.be

Komentari