Zaboravljate zadaću, imate problem s rokovima, trebate podsjetnike i vizualni prikaz obaveza? Učenica Iva Šimek pripremila je tutorijal za aplikaciju Trello, koja vam može pomoći u organizaciji školskih obaveza u novoj školskoj godini.

Kristina Ledinski, prof.

Što je Trello

Trello je jednostavan, besplatan, fleksibilan i vizualni način upravljanja projektima i organiziranja bilo čega, a koriste ga milijuni ljudi diljem svijeta.

Trello je internetska aplikacija za izradu popisa u Kanban stilu (kanban – vidljivi zapis (kao što je oglasna ploča, kartica, oznaka ili znak) na japanskom), čija je podružnica Atlassiana. Fog Creek Software izvorno ga je izradio 2011. godine, izdan je kao osnova zasebne tvrtke 2014. godine, a kasnije je prodan Atlassianu.

„Softver za vizualno organiziranje okupio je oko 4,6 milijuna registriranih korisnika – sada s milijun aktivnih mjesečnih aktivista – pretvorivši svoje projekte, bilo da se radi o popisima obaveza u domaćinstvu ili planovima korporativnog preusmjeravanja, u vizualne ploče pomoću cloud-based softvera“ – TechCrunch

Trello ploča je spisak popisa, ispunjenih karticama, koje koristite vi i vaš tim, ali i puno više od toga. Trello ima sve što je potrebno za organizaciju projekata bilo koje veličine.

Tutorijal

Otvorite karticu i možete dodavati komentare, učitavati privitke datoteka, izrađivati ​​kontrolne liste, dodavati naljepnice, rokove i još mnogo toga.

U svoj tim možete pozvati onoliko ljudi koliko vam treba, a sve besplatno. Svi vide istu ploču i cijelu sliku odjednom.

Možete započeti raspravu komentarima i prilozima. Dodajte kratku bilješku ili detalju kritiku. U komentaru spomenite člana kako biste bili sigurni da će biti obaviješteni. Dodajte datoteke prijenosom s računala, Google diska, Dropboxa, Boxa i OneDrive-a. Oživite vaše poruke „smajlićima“.

Kad god se dogodi nešto važno, saznate to odmah pomoću Trellovog sustava obavijesti. Obavijesti ćete dobiti gdje god se nalazili: unutar aplikacije, putem e-pošte, preko obavijesti na radnoj površini, putem preglednika ili putem mobilnih obavijesti. Obavijesti su sinkronizirane na svim vašim uređajima.

Pomoću kontrolnih popisa i rokova nećete propustiti važne zadatke, nadolazeće rokove ili stavke.

Trello funkcionira u stvarnom vremenu i to jako brzo. Kad netko pomiče karticu, odmah se pomiče na vašoj ploči, bez obzira koji uređaj koristite. Možete držati karticu otvorenu cijeli dan i nikada je ne morate osvježavati. Uz to, Trello se otvara i učitava tako brzo da ne stignete ni primijetiti.

Možete stvarati kartice i komentirati putem e-pošte. Svaka ploča ima posebnu adresu e-pošte koju možete koristiti za izradu kartica. Trello prenosi i priloge koje šaljete. Također, kada primate obavijesti putem e-pošte, možete odgovarati e-poštom bez otvaranja Trella.

Vaši su podaci privatni i sigurni. Imate potpunu kontrolu nad tim tko vidi vaše ploče. Svi se podaci šalju preko sigurne, SSL/HTTPS veze, iste tehnologije šifriranja koju koriste banke. Čuvaju se šifrirane sigurnosne kopije podataka izvan web mjesta u slučaju katastrofe.

S Trello Gold dobivate tri pojačanja2 po ploči umjesto jednog, dodatne pozadine i naljepnice na ploči plus mogućnost prijenosa vlastitih. Također dobivate prilagođene „smajliće“ i veće prijenose privitaka. Trello Gold možete dobiti besplatno ako se netko prijavi na Trello preko vašeg poziva.

Značajke Trello Business Classa uključuju neograničena pojačanj , koja Trello povezuju s uslugama poput Salesforce, Slack, GitHub, Evernote i Google Drive. Dobit ćete administrativne kontrole, napredne sigurnosne značajke, mogućnost sortiranja i filtriranja ploča i sve zabavne prednosti Trello Golda.

Trello pojačanja

Postoje aplikacije za iPhone, iPad, Android telefone, tablete, satove i Kindle Fire tablete. Trello također radi na webu u bilo kojoj veličini zaslona.

Ako želite sagledati timsku suradnju i organizaciju iz nove perspektive, Trello je savršen za vas!

Iva Šimek, 3. d

Komentari