Ako ste gledali popularnu hrvatsku seriju Crno-bijeli svijet, onda sigurno znate tko je Nenad, Žacov najbolji prijatelj. Njegovu ulogu odlično je odigrao Ivan Validžić, učenik 4. razreda Klasične gimnazije u Zagrebu. Nenada, tj. Ivana, odmah smo prepoznali među Zagrepčanima koji su se ukrcali u naš bus za Primošten i ovogodišnju državnu smotru LiDraNo. Razmijenili smo adrese i – pročitajte što nam je sam otkrio o sebi.

NAJfilm: Pulp Fiction

NAJserija: The Walking Dead

NAJhobi: gluma

NAJhrana: tortilje

NAJknjiga: Hobit

NAJžanr glazbe: blues, folk (strani)

• Sudjelovao si na državnoj smotri LiDraNo ove godine, kako ti se svidjelo?
    • Bilo mi je odlično, cijela ideja Lidrana po meni je genijalna. Svojim nastupom sam zadovoljan, naravno uvijek ima mjesta za napredak, ali atmosfera je državne razine Lidrana više opuštajuća, a ne natjecateljska pa nije strašno što nisam izveo monolog najbolje što mogu. Organizacija je bilo jako dobra, a hotel je bio na najboljem mogućem položaju, tako da se sve poklopilo da ispadne super.
  • Kako si dobio ulogu u seriji Crno-bijeli svijet i je li ti gluma bila više obveza ili zabava?
    • Ulogu sam dobio preko javne audicije, a glumom se bavim od sedme godine. U početku je bila samo hobi i opuštajući faktor u mojem životu. S vremenom mi je postalo sve bolje i bolje, a ulogom u Crno-bijelom svijetu shvatio sam da bih se time mogao profesionalno baviti u životu. Uz školu mi je zasad ovo hobi, ali nadam se da će mi postati karijera i stalan posao.
  • Kako je uloga u popularnoj seriji Crno-bijeli svijet utjecala na tvoj privatni život?
    • Iskreno, nije mi serija oduzela puno slobodnog vremena, manje ga imam, ali i dalje uz to stignem raditi što god hoću. Znali su me ljudi na ulici presresti tu i tamo i čestitati mi na ulozi, ali nije serija toliko utjecala na moju privatnost.
  • Kakva je atmosfera na setu i kakvi su ostali glumci? S kim si se najbolje slagao?
    • Atmosfera je radna, ali dobra. Ima stresa, ali svi su se s time naučili nositi tako da su međuljudski odnosi prijateljski i bez nekakvih napetosti. Ostatak glumaca je super i sa svima se dobro slažem, a teško mi je sada reći s kime sam si najbolji, možda s Karlom zato što sam ipak s njim imao najviše scena.
  • Želiš li podijeliti neke anegdote ili fore sa seta?
    • Meni je bilo najzanimljivije kad sam došao na set prvi put dok smo snimali prvu sezonu. Imao sam 14 godina i sva ta oprema i ljudi koji su izvan kadra, koje ljudi ne vide kada gledaju seriju, a koji su jednako tako zaslužni za seriju, bili su mi nevjerojatni. Bilo mi je to jedno skroz drugačije iskustvo od bilo čega što sam dotad doživio.
  • Kakva je budućnost serije, snima li se i treća sezona?
    • Da, snima se. A za prikazivanje ne znam još točno kad će biti.
  • Okušao si se i u filmskoj i u kazališnoj glumi, što te više privlači i u čemu si se bolje snašao?
    • Više me privlači kazalište jer mi gluma uživo daje autentičnost i veći mi je užitak glumiti na sceni pred puno ljudi i osjetiti taj duh kazališta. Naravno, film je jednako tako zanimljiv i zabavan. To su dvije potpuno različite stvari. U filmu imate pravo na pogrešku, a na predstavi ne. Sve ima svoju čar, ali ipak kazalište mi je prva ljubav, prije sam ga otkrio i nekako se postavilo u meni na prvo mjesto.
  • S obzirom na to da si maturant, vjerojatno razmišljaš o upisu na ADU, no sigurno imaš i neki back up plan?
    • Da, aktivno se spremam za ADU i imam back up plan jer je upisna kvota mala, samo 12, a ima puno talentiranih ljudi u mojoj generaciji. Back up plan su mi neki smjerovi na FFZG-u i PMF-u, a sad što ću upisati, to ćemo još vidjeti.
  • Gdje se vidiš za desetak godina?
    • A to još stvarno ne znam, tko zna kakvi će gdje uvjeti za život biti za desetak godina. Razmatram neke opcije, ali to su još samo nagađanja i maštarije.
  • Kakav je život gimnazijalca u metropoli i misliš li da je živjeti u Zagrebu prednost u usporedbi s ostalim, manjim mjestima?
    • Mislim da je definitivno prednost jer ima jako puno opcija za mlade i noćni život je stvarno bogat. Osobno nisam veliki ljubitelj klubova i takvih izlazaka gdje trešti muzika, odem tu i tamo, ali više sam za druženja s frendovima u mirnijoj atmosferi, gdje se čuje tko što priča.
  • Imaš li curu ili se ipak više posvećuješ školi i glumi?
    • Nemam curu, ali nije to zato što nemam vremena, nego je trenutno tako ispalo.
  • Neki savjet za kraj?
    • Savjet je da se držite onoga što želite. Možda neće uspjeti iz prve, ali ako odustanete od sna, onda nikad nećete znati što je moglo biti.

Magdalena Dedić, 4. b