Jedna od rjeđe biranih mogućnosti za izradu godišnjeg projekta na informatici bili su videi, a pristigla su i dva zanimljiva stop-motion videa. Stop-motion je tehnika animiranog filma u kojoj se fizički manipulira objektima u malim koracima između pojedinačno fotografiranih kadrova. Ako ste gledali Mrtvu nevjestu ili Predbožićnu noćnu moru Tima Burtona, ili pak animiranu seriju za djecu Capelito, znate o čemu se radi. Softver koji za to možete koristiti je, npr., Stop Motion Studio (za Windows, Mac, Android, iOS), Linux Stopmotion (za Linux) ili Filmora (za Windows i Mac) koja je profesionalni softver za uređivanje videa općenito. Autori radova su Meri Ravlić, 2. d, i Mario Jalšovec, 4. d. Meri je radila u iMovie i Stop Motion App, a Mario u Filmori. Uživajte.

Kristina Ledinski, prof.

GODZILLA 2020, Meri Ravlić, 2. d

ROBONATOR, Mario Jalšovec, 4. d

Komentari